Jak przebiega tworzenie portalu internetowego

10 kroków do Twojego portalu.

Decyzja zapadła. Chcesz zlecić produkcję portalu internetowego. Zastanawiasz się jednak, od czego zacząć i jak będą wyglądać poszczególne etapy realizacji. Wychodząc naprzeciw Twoim wątpliwościom, opisaliśmy całą procedurę, która zamyka się w 10 krokach.

Krok 1. Stworzenie dokumentacji projektowej, wycena, terminy.

Dokumentacja projektowa pozwala nam szczegółowo określić zakres prac, a tym samym dopasować poszczególne rozwiązania do potrzeb Twojej firmy. To także podstawa do stworzenia rzetelnej wyceny i uniknięcia irytującego zjawiska „nieprzewidzianych kosztów”. Przeczytaj więcej o tworzeniu dokumentacji projektowej oprogramowania.

Jeśli masz już dokumentację projektową stworzoną przez inną firmę, to możesz od razu przejść do etapu wycenienia usługi.

Na podstawie analizy Twojego projektu będziemy w stanie określić termin realizacji portalu. Pamiętaj, że jest to zaawansowane wyzwanie programistyczne, dlatego nie daj się skusić ofertami typu: „Portal internetowy w 24 h!”.

Krok 2. Podpisanie umowy, płatność za usługę.

Zależy nam na tym, abyś czuł się w 100% bezpiecznie i wiedział, z kim współpracujesz. Dlatego przed przystąpieniem do realizacji ZAWSZE podpisujemy umowę, która chroni interesy obu stron i precyzyjnie określa nasze ustalenia.

Po podpisaniu umowy otrzymasz od nas fakturę pro forma na 50% wartości zamówienia. Po jej opłaceniu przystępujemy do prac związanych stricte z projektowaniem Twojego portalu.

Krok 3. Stworzenie koncepcji portalu internetowego.

Na podstawie dokumentacji projektowej nasi specjaliści zaproponują kilka koncepcji realizacji portalu. Przedstawimy Ci je wraz omówieniem poszczególnych funkcjonalności. Wybierzesz kierunek, w którym będziemy podążać. Możesz także skorzystać z naszych gotowych, sprawdzonych modeli dla poszczególnych typów portali internetowych.

Krok 4. Stworzenie projektu graficznego. 

Twój portal zacznie już nabierać kształtów i zyska „twarz”. Nasze studio graficzne przygotuje projekty podstawowych elementów wizualnych, w tym logo portalu, layoutu strony głównej i poszczególnych podstron oraz koncepcję układu serwisu. Jeśli zdecydujesz się na usługę rozszerzoną, stworzymy także projekty graficzne wizytówki, papeterii elektronicznej, papieru firmowego czy banerów reklamowych.

Krok 5. Rozpoczęcie prac programistycznych.

Na tym etapie nasi webmasterzy przystępują do stworzenia systemu do zarządzania treścią (CMS) lub dostosowania naszego gotowego rozwiązania do potrzeb Twojego portalu. Rozpoczynają się także testy stabilności systemu i samego serwisu.

Krok 6. Wykupienie hostingu.

Zaoferujemy Ci usługę hostingową, która będzie najlepiej dopasowana do parametrów technicznych portalu zarówno pod względem szybkości działania, jak i bezpieczeństwa zasobów.

Krok 7. Wdrożenie systemu CMS.

Po wybraniu konkretnego serwera umieścimy na nim zasoby portalu, w tym system do zarządzania treścią. Dzięki temu możliwe będzie wprowadzenie pierwszych artykułów czy zdjęć na stronę.

Krok 8. Testy.

Po wdrożeniu portalu wraz ze wszystkimi funkcjonalnościami, możemy przystąpić do testowania. Jest to czasochłonny etap, jednak zależy nam na tym, aby mieć 100% pewność, że portal działa stabilnie, nie ma na nim żadnych błędów, a przede wszystkim, że jest doskonale zabezpieczony przed potencjalnymi atakami hakerskimi.

Krok 9. Akceptacja projektu.

Portal jest już gotowy. Możesz więc spokojnie zapoznać się z naszą realizacją, sprawdzić wszystkie funkcjonalności, zgłosić ewentualne uwagi. Gdy poinformujesz nas, że akceptujesz projekt, następuje jego oficjalne uruchomienie.

Krok 10. Rozliczenie.

Wystawiamy docelową fakturę VAT na wykonaną usługę i rozliczamy się z pozostałych 50% wartości zamówienia. Udzielimy Ci również gwarancji na sprawność portalu oraz zapewnimy szkolenie z obsługi systemu CMS.

Pamiętaj, że nawet po rozliczeniu cały czas możesz liczyć na nasze wsparcie techniczne, a także skorzystać z usługi rozszerzonej opieki nad systemem CMS Twojego portalu.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.