Tworzenie dokumentacji dla portalu internetowego

Dobrze wiedzieć, na czym się stoi.

Projektowanie portalu internetowego jest bardzo zaawansowanym procesem, w którym nie ma miejsca na domysły. Dlatego przed przystąpieniem do realizacji tego typu zlecenia tworzymy dokumentację projektową, zawierającą szczegółowy opis funkcjonalności portalu. Zamówienie takiej dokumentacji przez Klienta często jest niezbędne, bo dzięki temu możemy określić dokładną cenę usługi oraz czas jej realizacji.

Dokumentacja dla portalu internetowego

Tworzymy dokumentacje projektowe dla oprogramowania każdego typu, w tym:

  • Portali internetowych,
  • Sklepów internetowych,
  • Systemów ERP/CRM
  • Aplikacji mobilnych,
  • Systemów webowych,
  • Gier 2D i 3D,
  • Dowolnego oprogramowania na potrzeby biznesu, samorządu czy organizacji pozarządowych.

Każde z wymienionych rozwiązań może zostać zrealizowane w sposób chaotyczny lub profesjonalny. Ta druga opcja wchodzi w grę wyłącznie wtedy, gdy mamy do dyspozycji szczegółową dokumentację. Ta inwestycja naprawdę się opłaca, bo dzięki temu zyskujesz gwarancję, że oprogramowanie będzie w 100% dopasowane do Twoich potrzeb i budżetu.

Sprawdź też – wycena portalu

Jak tworzymy dokumentację projektową oprogramowania?

Świetnie rozumiemy, że nie masz czasu na wielokrotne spotykanie się z analitykiem czy uciążliwe dojazdy. Dlatego proponujemy najwygodniejsze dla obu stron rozwiązanie: wideokonferencję via Skype lub telekonferencję. Podczas takiej rozmowy dokładnie omówimy Twoje oczekiwania i spiszemy wytyczne. Istnieje również możliwość przedstawienia nam konkretnego, istniejącego już oprogramowania, które ma zostać odwzorowane.

Następnie przystępujemy do tworzenia dokumentacji portalu. Twoim projektem zajmie się nasz analityk, który poświęci mu tyle czasu, ile tylko potrzeba, by stworzyć wyczerpującą, rzetelną analizę projektową. Otrzymasz raport opisujący poszczególne cechy portalu oraz proponowane rozwiązania, które wpłyną na zwiększenie funkcjonalności systemu.

Co Ci daje stworzenie dokumentacji projektowej?

Przede wszystkim bezcenną wiedzę na temat projektu, za który chcesz zapłacić sporo pieniędzy. Na pewno doskonale rozumiesz, że inwestowanie w coś, o czym nie ma się żadnego pojęcia, jest słabym pomysłem i w biznesie praktycznie zawsze oznacza poniesienie straty. Nie dopuść do tego.

Dzięki dokumentacji projektowej wykonawca oprogramowania dokładnie wie, jakie funkcjonalności musi uwzględnić, ile czasu zajmie mu realizacja usługi, a tym samym będzie w stanie określić dokładny koszt.

Portale internetowe tworzone bez dokumentacji zawsze są pełne błędów, za których poprawienie trzeba dodatkowo zapłacić. W ten sposób budżet zlecenia szybko zostaje przekroczony, realizacja oprogramowania się wydłuża, a ostateczny kształt rozwiązania niekoniecznie spełnia oczekiwania zamawiającego.

Ile to kosztuje?

Koszt stworzenia dokumentacji projektowej jest ściśle uzależniony od liczby godzin, jakie nasz specjalista musi poświęcić na analizę danego rozwiązania. Obowiązuje rozliczenie godzinowe – koszt 1 h pracy analityka wynosi od 150 złotych netto (opłata jest naliczana za każdą rozpoczętą godzinę).

W przypadku typowych projektów, jak np. portal internetowy, zalecamy wykupienie przynajmniej 30 godzin pracy analityka. Ewentualne niewykorzystane godziny przejdą do Twojej puli na bezterminowy okres. Oczywiście po skończonej pracy otrzymasz od nas szczegółowy raport godzinowy.

Zamów dokumentację projektową dla swojego portalu internetowego. Mamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań informatycznych na potrzeby firm. Dzięki temu gwarantujemy rzetelność opracowania i krótki czas jego realizacji.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.